دانمارک

پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا که پایتخت آن کپنهاگ است.

کشور دانمارک از یک شبه جزیره به نام ژوتلند ( به دانمارکی: یولند jylland) و ۴۴۳ جزیره شکل گرفته است. ( تنها ۷۶ جزیره مسکونی هستند.) مهم‌ترین این جزایر شیلند (Sjælland)، فون (Fyn) و بورنهولم (bornholm) (شرقی‌ترین مکان دانمارک) هستند. دانمارک، ۴۳,۰۶۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و از خاور به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل شمار زیاد جزایر، دانمارک دارای خط طولانی ساحلی به درازای ۷٫۴۱۳ کیلومتر است . مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارت‌اند از کپنهاگ (پایتخت) در جزیره شیلند، اوهوس، آلبورگ و اسبرگ در شبه جزیره ژوتلند و اودنسه در جزیره فون.

این کشور اسکاندیناوی در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بهترین نفاط دنیا برای زندگی و پاسپورت آن معتبرترین پاسپورت دنیا انتخاب گردید.

این کشور با توجه به تقاضای بالای نیروی کار متخصص در آن دارای سیستم پذیرش متقاضیانی با تحصیلات بالاتر از فوق لیسانس و تجربه کاری مرتبط میباشد.متقاضی در این روش با آشنایی با یکی از زبانهای انگلیسی،آلمانی و یا یکی از زبانهای اسکاندیناوی واجد شرایط برای اخذ اقامت  سه ساله دانمارک در کمتر از ۱ سال میباشد.همچنین امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارکی در صورت شاغل بودن متقاضی در دانمارک بعد از این دوره سه ساله میباشد.

روش های اخذ ویزاهای کار و زندگی در دانمارک:

-لیست مثبت(positive list)که شامل رشته ای مورد نیاز در دانمارک است.

-گرین کارت-از طریق امتیازی که متقاضیان با بدست آوردن حد تصاب ۱۰۰ واجد شرایط برای اخذ این ویزا هستند.

-از طریق شرکتی(corporate scheme)

-حدنصاب درآمد(Pay limit Scheme)

-محققین

-ورزشکاران

-خود اشتغالان(self employed)

-کارگران مذهبی(Religious workers)

شرایط اخذ ویزای اقامت

اجازه اقامت و کار در دانمارک تحت گزینه Greencard Scheme  بر اساس ویژگی‌های فردی شخص و امتیازی است که کسب می‌کند. این امتیازات طوری طراحی شده که متقاضی، مورد ارزیابی قرار گرفته تا مشخص شود چه‌میزان احتمال وجود دارد بتواند کار مناسبی را به دست آورد.

اگر تحت گزینه Greencard Scheme  اجازه اقامت (Residence Permit) بگیرید، دیگر نیازی به اخذ اجازه کار (Work Permit) نخواهید داشت. به این دلیل که با اجازه اقامت خود می‌توانید کار نیز پیدا کنید. با این وجود، با Greencard Scheme  اجازه نخواهید داشت کسب‌وکار شخصی خود را راه‌اندازی کنید و برای این کار باید از طریق دیگر اقدام نمایید.

شرایط کسب امتیاز

برای دریافت اجازه اقامت تحت Greencard Scheme  شما می‌بایست حداقل ۱۰۰ امتیاز کسب کنید. این امتیازات برای سطح تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری، سازگاری به محیط دانمارک و شرایط سنی به شما داده می‌شود.

شما باید مدارکی ارائه دهید که توانایی مالی برای سال اول اقامت‌تان در دانمارک را گواهی کند. این مدرک می‌تواند وضعیت اخیر حساب بانکی شما باشد. اگر درخواست اقامت شما برای اعضای خانواده نیز باشد، باید مدارکی ارائه دهید که آنها را نیز می‌توانید از نظر مالی حمایت کنید.

سطح تحصیلات

سطح تحصیلات در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد؛ برای مثال، مدرک کارشناسی در یک کشور شاید در دانمارک معادل لیسانس تشخیص داده نشود. در نتیجه، امتیاز تعیین شده برای لیسانس به‌طور کامل در نظر گرفته نمی‌شود.

۱۰ امتیاز ویژه دیگر نیز برای رشته‌هایی در نظر گرفته شده است که کشور دانمارک کمبودهایی در آن داشته و آن‌ها را اعلام کرده است.

مهارت زبان

برای کسب امتیاز زبان، باید مدارکی داشت که در یکی از زبان‌های دانمارکی، سوئدی، نروژی، آلمانی یا انگلیسی مهارت دارید.

تجربه کاری

تجربه کاری فرد متقاضی، باید حتماً مربوط به ۵ سال اخیر به عنوان یک محقق در زمینه‌هایی باشد که کشور دانمارک در حال حاضر در آنها کمبود دارد. به سایر تجربه‌های کاری نیز امتیاز تعلق می‌گیرد.

شرایط سنی

بر اساس شرایط سن متقاضی، امتیازاتی به وی تعلق می‌گیرد.

سازگاری

با تحصیل یا کار در کشورهای اروپایی می‌توان امتیاز سازگاری را نیز کسب کرد. این شرایط باعث می‌شود تا فرد متقاضی زودتر به شرایط کشور دانمارک عادت کند.

روند بررسی پرونده

لطفاً، ابتدا مطمئن شوید که پرونده درخواست شما تمام مدارک مورد نیاز را شامل می‌شود. اگر مدارک کامل نباشد، ممکن است درخواست شما رد شود. این، بدین معناست که پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

مدت  و تمدید اقامت

مدت اولین اجازه اقامت تحت Greencard Scheme  تا ۳ سال می‌باشد. پیش از پایان این دوره، می‌توانید برای ۱ سال دیگر آن را تمدید کنید.

اقامت شما در صورتی تمدید خواهد شد که ۱ سال آخر از این ۳ سال را حداقل ۱۰ ساعت در هفته کار کنید. اگر در ۳ ماه قبل از درخواست تمدید اقامت خود، به دلایلی که خودتان مقصر نباشید، کارتان را از دست بدهید، اقامت شما تا ۱ سال دیگر تمدید خواهد شد.

 

فرم آنلاین ارزیابی دانمارک

2 Comments:

 1. با سلام
  با توجه به اینکه دارای فوق لیسانس مدیریت و همسرم دیپلم فنی حرفه ای خیاطی ( طراحی دوخت ) می باشد. البته همسرم دارای دیپلم افتخار در هنر آشپزی و آشپز یک شرکت معتبر دولتی و آشپز برتر کشور در جشنواره آشپزی که در جزیره کیش برگزار شده بود ، انتخاب شدند. دارای دو فرزند ۲ و ۱۴ ساله هستم.
  لطفا راهنمائی فرمائید چطور می توانیم برای اقامت دانمارک اقدام کنیم.
  رنجبر

 2. با سلام
  وقت بخیر
  بنده ۲۶ ساله و مجرد هستم
  کارشناسی کامپیوتر رو دارم
  مدرک ایلتس دارم و زبان فرانسوی و المانی رو هم در حد محاوره بلد هستم.
  چند سالی هم سابقه کار دارم وای بدون بیمه
  متقاضی مهاجرت به اروپا هستم و ترجیخا اسکاندیناوی
  لطفا راهنمایی کنید ایا من میتونم شروع کنم یا نه
  واسه شروع چه مدارکی نیاز هست
  چقدر زمان میبره
  و
  چقدر هزینه داره
  با تشکر

Comments are closed