اخذ پاسپورت دومینیكا

جزیره کوچک و زیبای دومینیکا واقع در حوزه کارائیب با سواحل شنی چشم‌نواز، کوه‌های سرسبز، جنگل‌های گرمسیری شگفت‌انگیز و محلی برای ورزش‌های آبی و پیاده‌روی آماده جذب سرمایه‌گذارانی است که قصد گرفتن پاسپورت دوم خود را دارند.

مردم این کشور با فرهنگ‌های متفاوتی از قبیل انگلیسی، فرانسوی و آفریقایی در کنار هم زندگی می‌کنند. از لحاظ سیاسی و اقتصادی نیز این جزیره وضعیت پایداری را همواره تجربه کرده است. به همین دلیل دومینیکا محلی امن برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد.

دومینیکا برای جلب سرمایه برای توسعهٔ اقتصادی آن کشور، در مقابل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی، تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه‌گذار اهداء می‌کند. اقتصاد دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات سنگین وابسته است.

پاسپورت دومینیكا چیست

کشور دومینیکا به عنوان یکی از کشورهای مشترک المنافع مانند استرالیا و کانادا از سال ۱۹۷۸ از انگلستان مستقل شد.

از سال ۱۹۹۳ این کشور به جهت شکوفا کردن و کمک به اقتصاد خود اهدای شهروندی و پاسپورت خود را با سرمایه گذاری متقاضیان آغاز کرد.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا، مزایای زیادی را برای دارندگان آن در بر دارد. جای تعجب نیست که تقاضای تابعیت دومینیکا، از طریق سرمایه‌گذاری در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای بین علاقه‌مندان مهاجرت، محبوب شده است. داشتن تابعیت مضاعف از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و دومینیکا مکانی خاص برای دریافت پاسپورت یا اخذ پاسپورت دوم است. این کشور فرصت‌ها و تجربیات جدید زیادی را در اختیار شهروندان مهاجر خود قرار می دهد.

 • بدون نیاز به هیچ گونه مدرک زبان، شرایط سنی و مدرک تحصیلی
 • عدم احتیاج به حضور فیزیکی در این کشور
 • شمول فرزندان زیر ۳۰ سال در پرونده
 • شمول والدین بالای ۵۵ سال
 • نمونه دیگری از مزایای تابعیت این کشور این است که فرزندان این افراد می توانند بدون نیاز به اخذ اجازه تحصیل در انگلستان تحصیل کرده و پس از پایان تحصیلات، بدون نیاز به ویزای کار، برای دو سال در آنجا به کار مشغول شوند.
 • امکان اقامت کامل با برخورداری از تمام مزایای شهروندی از جمله حق داشتن کار؛
 • امکان سفر به اقصی‌نقاط جهان، از جمله سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا، از جمله سنگاپور و هنگ‌کنگ یا سفر به اتحادیه اروپا و انگلستان؛
 • معاف از مالیات در صورت عدم اقامت در دومینیکا، بدون احتساب دارائی‌های شخص، هدیه¬ها، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه؛
 • با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان دارا بودن تابعیت چندگانه همزمان وجود دارد؛

ارزش پاسپورت دومینیکا

عموما هدف از گرفتن پاسپورت دومینیکا زندگی و اقامت در دومینیکا نیست، بلکه به‌دست آوردن تابعیت کشوری است که به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها را بدون نیاز به دریافت ویزا بدهد، به شما اجازه اقامت در کشورهای مشترک المنافع از جمله انگلستان را می‌دهد و فرصت تجارت آزاد با تمام جهان، افتتاح انواع حساب‌های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت‌های بین‌المللی پیش رو را مهیا می‌کند.

از بزرگترین امتیازات بدست آوردن تابعیت دوم این است که بازرگانان و دیگر هم میهنان ما میتوانند با گذرنامه دوم خود آزادانه و بدون ویزا به بیش از ۱۲۷ کشور و قلمرو جهان همچون انگلستان و هنگ کنگ سفر کنند.

شرایط اخذ پاسپورت دمینیکا

با ارایه مدارک مورد نیاز و سرمایه گذاری یا اهدای پول به دولت دومینیکا متقاضی در کمتر از ۳ ماه امکان اخد پاسپورت و تابعیت دومینیکا را دارد

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

۱۰۰ هزار دلار آمریکا برای فرد مجرد اهدای پول
۱۷۵ هزار دلار آمریکا برای خانواده دو نفره
۲۰۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده چهار نفره
۲۲۰ هزار دلار آمریکا برای فرد مجرد خرید ملک
۲۲۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده دو نفره
۲۲۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده چهار نفره
 • پرداخت هزینه‌های دولتی و حقوقی

زبان رسمی

زبان رسمی در دومینیکا انگلیسی است. زبان دومی که مردم این کشور در میان خود از آن استفاده می‌کنند کریوله یا کریولی نامیده می‌شود که ترکیبی از زبان فرانسوی و انگلیسی و زبان‌های بومی آفریقایی میباشد.

محیط زیست

دومینیکا در منطقه استوائی قرار گرفته و هوایی نسبتا گرم دارد. دمای هوا از ۱۰ درجه سانتیگراد در زمستان تا ۳۳ درجه در تابستان متغیر می‌باشد. دومینیکا دارای ۳۶۵ رودخانه می‌باشد. دومین شهر مهم این جزیره شهر Roseau پایتخت کشور است که در شمال غربی دومینیکا قرار دارد.

میراث جهانی

دومینیکا به دلیل زیبایی بکر و سحرآمیزش، از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به عنوان میراث جهانی یا منطقه حفاظت شده طبیعی شناخته شده است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت دومینیكا

 • شناسنامه
 • كپی رنگی از تمامی صفحات پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قبلی متقاضی
 • سند ازدواج
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی
 • ترجمه رسمی كارت ملی
 • ترجمه رسمی كارت پایان خدمت
 • گواهی تأیید آدرس منزل (قبض تلفن)
 • ٨ عدد عكس پاسپورتی
 • ترجمه رسمی مدرك تحصیلی
 • آزمایش HIV (به لاتین)
 • آزمایش خون (به لاتین)
 • معرفی‌نامه كاری
 • گواهینامه شغلی/با ذكر حقوق و دریافتی
 • تمكن و پرینت گردش ١٢ ماهه بانكی
 • اقرارنامه تأییدشده منابع مالی
 • رزومه كاری

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

مرحله ۱: انتخاب یک نماینده معتبر

اولین قدم برای درخواست تابعیت، انتخاب نماینده از لیست نمایندگان معتبری است که توسط دولت دومینیکا معرفی شده‌اند. اینها افرادی هستند که توسط واحد سرمایه‌گذاری به طور رسمی توسط اداره تابعیت دومینیکا پذیرفته شده‌اند و به آنها اجازه داده شده که از طرف متقاضی اصلی و از طریق درخواست سرمایه‌گذاری، نسبت به شهروندی او اقدام کنند و برای وی پاسپورت دومینیکا دریافت نمایند.

نمایندگان مجاز و معتبر تنها افرادی هستند که می توانند درخواست های مربوط به شهروندی با سرمایه گذاری را ارائه کنند و تابعیت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) ارسال مستقیم متقاضی را قبول نمی کند.

مرحله ۲: تماس با نماینده معتبر

تماس با نماینده معتبری که انتخاب کردید، به شما امکان می دهد تا درباره بهترین روش تهیه مستندات مورد نیاز برای ارسال اسناد خود به CBIU جویا شوید. شما باید برای دریافت پاسپورت دومینیکا تمام فرم‌های رسمی را تکمیل کنید، در معاینه پزشکی شرکت کنید و برخی از اسناد پشتیبان خاصی را برای برنامه CBI خود بدست آورید. کلیه این مستندات باید به زبان انگلیسی و با تایید دفتر اسناد رسمی و قانونی انجام شود. اگر در حال خرید ملک هستید، این امر از طریق توافق نامه خرید و فروش انجام پذیر است.

مرحله ۳: بررسی های سوابق

برای تأیید اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، باید درخواست و سوابق شما دقیقا بررسی شود. پرونده شما توسط CBIU به دقت بررسی شده و طی گزارشی توصیه‌ای را در مورد درخواست شما به دولت ارائه می¬دهد. سپس نامه‌ای را از طریق نماینده مجاز خود دریافت خواهید کرد که وضعیت درخواست شما مبتنی بر دریافت پاسپورت دومینیکا را به شما اطلاع می دهد. به این مضمون که آیا این موفقیت آمیز بوده، یا برای پردازش بیشتر به تأخیر انداخته شده یا رد شده است.

با اخذ پاسپورت دومینیکا گذشته از زندگی در یک کشور زیبای صلح‌آمیز، از مزایای شهروندی دومینیکا، دارا بودن تابعیت چندگانه و داشتن حق کار و پرداخت حداقل مالیات برخوردار خواهید شد. در ادامه از مزایای زندگی در دومینیکا اطلاع خواهید یافت.

مرحله ۴: بررسی پرونده توسط اداره شهروندی دومینیکا

وقتی تمام فرم‌های شما تکمیل شد و تمام اسناد جمع آوری گردید، نماینده مجاز شما درخواست شما را به CBIU ارسال می¬کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می نماید. نماینده مجاز در کلیه پرس و جوها شرکت خواهد کرد یا سؤالاتی که CBIU ممکن است در این مدت داشته باشد، پاسخ خواهد داد. برخلاف سایر کشورهایی که برنامه های CBI را ارائه می دهند، در حال حاضر برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد، اگرچه دولت ممکن است بنا به صلاحدید خود از متقاضی این درخواست را بنماید.

مرحله ۵: تایید نهایی و پرداخت

اگر برنامه شما به صورت اصولی تأیید شود، نامه CBIU به شما اطلاع می دهد كه باقیمانده مبالغ هزینه را برای انتخاب صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یا از طریق خرید املاك و مستغلات اقتصادی پرداخت یا تکمیل كنید. پس از دریافت اثبات پرداخت، CBIU گواهی ثبت نام شما را صادر می کند، که نشانگر تابعیت شما است و می تواند توسط خود شما یا نماینده مجاز شما برای اخذ پاسپورت دومینیکا استفاده شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا، از طریق نمایندگی های معتبر ماننند اندویزا ENDVISA اقدام کنید. نمایندگی مجاز گذشته از دادن مشاوره های گوناگون در روند پیشبرد کارها، تمامی مراحل اجرای کار را طبق برنامه وظایف خود از جانب شما به انجام خواهد رساند. دریافت شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری فقط از طریق نمایندگی امکان‌پذیر است.

اقامتگاه ساحلی «ترانکویلیتی»هیلتون

یکی از بهترین گزینه ها جهت سرمایه‌گذاری واخذ پاسپورت دومینیکا ،خرید سهام هتل ترانکویلیتی هیلتون می باشد.

این پروژه ساختمانی معروف در سواحل زیبای دومینیکا، یک اقامتگاه لوکس و درجه‌یک به حساب می‌آید. معماری امروزی و ساده مشخصه این پروژه ساختمانی است. ۷۳ اقامتگاه که شامل اتاق اسپا، رستوران و ترکیبی از ویلاهای دو و سه اتاقه و نیز سوییت‌هایی واقع در ۱۵ آپارتمان مبله با خدمات کامل این پروژه ساحلی را تشکیل می‌دهد.

این اقامتگاه که در نقطه‌ای شگفت‌انگیز از ساحلی صخره‌ای در جزیره دومینیکا واقع شده است، دسترسی مستقیم به دو ساحل مجزا از هم را فراهم می‌آورد. از دیگر امکانات این مکان تفریحی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • استخر بزرگ و حیرت‌آور درون اقامتگاه
 • مکانی برای مشاهدة غروب آفتاب
 • مرکز استاندارد و مجهز اسپا
 • رستوران شیک و مجلل
 • باشگاه ورزشی مجهز
 • دو سالن همایش ۱۲۰ متری با تمامی امکانات
ویلاهای صخره‌ای

            این ویلاهای تک‌اتاقه زیبا بر روی صخره‌های ساحل، فضایی استثنایی و به‌یادماندنی را برای مسافران این اقامتگاه فراهم می‌آورند. نمونه‌ای منحصربه‌فرد از یک معماری شوربرانگیز؛ طراحی با الهام از بی‌مرزی بدون هیچگونه محدودیت. با فضای داخلی بیش از ۶۰ متر مربع و فضای بیرونی ۲۵ متری.

پاسپورت دومینیکا

ویلاهای دو اتاقه

مکانی زیبا با فضایی شخصی و آرام برای اقامت. ویلاهایی اختصاصی و دربست با چشم‌اندازی زیبا از ساحل. آشپزخانه و اتاق غذاخوری دلباز و بدون دیوار. یک سرویس بهداشتی در هر دو اتاق. امکانات لباسشویی و خشکشویی. یک پاسیوی اختصاصی و یک استخر کاملاً انحصاری برای مسافر.

دو نوع از این ویلاهای دو اتاقه در این اقامتگاه موجود است:

گزینة اول:

با فضای داخلی بیش از ۱۲۰ متر مربع و فضای بیرونی ۱۳۰ متر مربعی.

گزینة دوم:

با فضای داخلی بیش از ۱۸۰ متر مربع و محوطه بیرونی ۱۵۰ متر مربعی.

پاسپورت دومینیکا

ویلاهای سه اتاقه

بهترین و لوکس‌ترین اقامت خود را در ویلاهای سه اتاقه وسیع و خصوصی این اقامتگاه تجربه کنید. آشپزخانه و اتاق غذاخوری دلباز. یک سرویس بهداشتی در هر سه اتاق. امکانات لباسشویی و خشکشویی. پاسیوی اختصاصی و یک استخر کاملاً انحصاری.

برای این ویلاها نیز دو گزینه در دسترس می‌باشد:

گزینة اول:

با فضای داخلی بیش از ۱۵۰ متر مربع و فضای بیرونی ۱۳۰ متر مربعی.

گزینة دوم:

با فضای داخلی بیش از ۲۳۰ متر مربعی و فضای خارجی ۱۵۵ متر مربعی.

پاسپورت دومینیکا

سوئیت آپارتمان

تک‌خوابه

فضایی مدرن و بی‌نقص برای زوج‌ها یا حتا افراد تنها. آشپزخانه دلباز. سرویس بهداشتی درون اتاق و پاسیوی اختصاصی. حدود ۶۰ متر فضای داخلی همراه با ۵ متر مربع فضای بیرونی.

دوخوابه

فضایی با معماری امروزی، مطابق با هر خواست و سلیقه‌ای. آشپزخانه‌ای دلباز. یک سرویس بهداشتی در هر اتاق‌خواب. یک پاسیوی اختصاصی. ۱۰۰ متر مربع فضای داخلی و حدود ۱۰ متر مربع محوطه خارجی.

سوئیت کوچک

            این سوئیت‌ها به صورت تنها یا همراه با سوئیت‌های تک‌خوابه که فضایی دوخوابه را تشکیل می‌دهند، موجود است

سادگی و زیبایی از مشخصات این سوئیت‌های دنج است. آشپزخانه دلباز، سرویس بهداشتی داخل سوئیت، یک پاسیوی اختصاصی و یک آبدارخانه کوچک این مکان را کامل می‌کند.

فضای داخلی آن ۳۵ متر مربع و فضای بیرونی‌اش حدود ۶ متر مربع می‌باشد.

پاسپورت دومینیکا

اندویزا نماینده این پروژه در خاورمیانه و ایران می باشد.با سرمایه گذاری ۲۲۰ هزاردلاری در سهام این پروژه در کمتر از۳ ماه پاسپورت دومینیکا را اخذ کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.

پرسش‌های رایج برنامه اقامتی دومینیکا

پاسپورت دومینیکا