مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

پاسپورت دومینیکا، مزایای زیادی را برای دارندگان آن در بر دارد. جای تعجب نیست که تقاضای تابعیت دومینیکا، از طریق سرمایه‌گذاری در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای بین علاقه‌مندان مهاجرت، محبوب شده است. داشتن تابعیت مضاعف از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و دومینیکا مکانی خاص برای دریافت پاسپورت یا اخذ پاسپورت دوم است. این کشور فرصت‌ها و تجربیات جدید زیادی را در اختیار شهروندان مهاجر خود قرار می دهد.

در ادامه لیستی از مزایای شهروندی دومینیکا با اخذ پاسپورت دومینیکا آورده شده است:

 • امکان اقامت کامل با برخورداری از تمام مزایای شهروندی از جمله حق داشتن کار؛
 • امکان پیوستن به یک جامعه جهانی که فراتر از مرزهای زمینی دومینیکا خواهد بود؛
 • امکان سفر به اقصی‌نقاط جهان، از جمله سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا، از جمله سنگاپور و هنگ‌کنگ یا سفر به اتحادیه اروپا و انگلستان؛
 • پرداخت مالیات حداقل، بدون احتساب دارائی‌های شخص، هدیه¬ها، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه؛
 • در صورتیکه شخص داشتن اقامت کامل را انتخاب کند، دارای حقوق شهروندی برای زندگی و کار در دومینیکا خواهد بود؛
 • با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان دارا بودن تابعیت چندگانه همزمان وجود دارد؛
 • اطمینان کامل از اینکه شما شخصاً در رونق‌دهی به یک کشور صلح‌آمیز که پذیرای اشخاص علاقه‌مند است، نقش داشته‌اید و می‌توانید این کشور را به عنوان محل زندگی، خانه خود بنامید.

با اخذ پاسپورت دومینیکا گذشته از زندگی در یک کشور زیبای صلح‌آمیز، از مزایای شهروندی دومینیکا، دارا بودن تابعیت چندگانه و داشتن حق کار و پرداخت حداقل مالیات برخوردار خواهید شد.

مزایای زندگی با تابعیت دوگانه

طبق اطلاعات آماری، دومینیکا چندین بار به‌عنوان یکی از شادترین مکان های جهان برای زندگی کردن معرفی شده است. این جزیره دارای تعداد زیادی از شهروندان است که بیش از ۱۰۰ سال عمر کرده‌اند. شما با دریافت پاسپورت دومینیکا و زندگی در دومینیکا، خود را در یک محیط امن، صلح‌آمیز و بکر خواهید یافت که از نظر فرهنگی یک جامعه بانشاط و دوستانه را به شهروندان خود ارائه می دهد.

این جزیره واقع در دریای کارائیب به دلیل دارا بودن زیبایی های طبیعی، یک بهشت گرمسیری و یکی از زیباترین مناطق جهان است. دومینیکا با داشتن صدها رودخانه و آبشار، کوههای مرتفع با پوشش انبوه گیاهی سبز و صخره‌های چشمگیر مشرف به دریای فیروزه‌ای، مناظری باورنکردنی برای بیننده می‌سازد.

شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید از جاذبه‌های دیدنی این کشور بازدید نمایید. یکی از محبوب‌ترین چشمه‌های آب گرم دنیا در دومینیکا واقع شده که نام آن دریاچه جوشان است. این کشور دارای بسیاری از گونه‌های نادر گیاهی و جانوری می باشد و نماد ملی آن، طوطی سیسرو است که از پرندگان نادر و منحصربه‌فرد است. دریای آرام و پاک دورتادور این کشور مکان‌های دیدنی و جذاب را برای غواصی و اسنورکلینگ فراهم می کند، از جمله به کشتی‌های غرق‌شده و چشمه‌های زیر آب می توان اشاره نمود.

در سال ۱۹۹۸، پارک ملی «مورن سه پیتون» دومینیکا توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شد. از سال ۱۹۹۷، دومینیکا به طور فعال در تصمیم جهانی «دنیای سبز» شرکت کرده است تا الگویی برای اکوتوریسم را در این جزیره بسازد.

مزایای امور تجاری تابعیت دوگانه دومینیکا

دولت دومینیکا برای کارآفرینانی که مایل به اخذ پاسپورت دومینیکا و یا پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور هستند، تعدادی از مشوق‌های مالی و دیگر مشوق ها را ارائه می¬دهد. اینها شامل بخشش های سخاوتمندانه مالیاتی، تعرفه ساده‌سازی فرایندهای واردات و امور مالیاتی است. لیست مختصری از مزایای امور تجاری در ادامه آمده است:

 •  مالیات حداقل، بدون در نظر گرفتن میزان ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه و مالیات بر درآمد شخصی برای ساکنین؛
 •  دومینیکا معاهدات مالیاتی مضاعفی با ایالات‌متحده و با ۱۵ کشور حوزه دریای کارائیب و عضو اتحادیه CARICOM را امضا کرده است؛
 • هیچ محدودیتی برای بازگشت سرمایه و سرمایه وارداتی وجود ندارد؛
 •  بسته‌های تشویقی سخاوتمندانه شامل مشوق‌های مالیاتی شرکت‌ها، معافیت کامل از عوارض واردات، مزایای کاهش مالیات و کمک‌هزینه صادرات می باشد؛
 •  بهتر است بدانید واحد پول دومینیکا، دلار شرق کارائیب (XCD) می باشد که با نرخ ثابت به دلار آمریکا بسیار هماهنگ است؛
 •  امکان عوارض مجانی یا دیوتی فری برای چندین بازار در سراسر کارائیب.

با داشتن تابعیت دوگانه، شما می توانید همزمان پاسپورت اول و پاسپورت دوم خود را داشته باشید و هیچ اجباری به زندگی در دومینیکا نخواهید داشت. در صورت دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری از مشوق های مالیاتی شرکت ها و معافیت کامل از عوارض واردات برخوردار خواهید بود.

هزینه پاسپورت دومینیکا

هزینه کل برای خرید پاسپورت دومینیکا از دو بخش مربوط به سرمایه‌گذاری یا خرید املاک و مستغلات مجاز، به اضافه هزینه‌های مربوط به فرایند پردازش دریافت پاسپورت دومینیکا، تشکیل می¬شود. برخی از هزینه‌ها در مسیر دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت اعمال می شود، در حالی که برخی دیگر بستگی به این دارد که آیا شما تصمیم به اخذ تابعیت از طریق گزینه صندوق سرمایه‌گذاری اقتصادی یا از طریق گزینه املاک و مستغلات را دارید. برای تفکیک هزینه‌های مربوطه، به موارد زیر توجه کنید.

برای آنکه واجد شرایط دریافت پروانه شهروندی و تابعیت مشترک‌المنافع دومینیکا و دریافت پاسپورت دومینیکا توسط برنامه سرمایه‌گذاری باشید، باید این موارد را انجام دهید:
سهم متقاضی در صندوق سرمایه‌گذاری اقتصادی (EDF) با حداقل مبلغ صدهزار دلار برای یک متقاضی مجرد است، و بسته به تعداد وابستگان خواستار تابعیت، این مبلغ افزایش می یابد.
اخذ پاسپورت دومینیکا و دریافت شهروندی از طریق خرید املاک و مستغلات تعیین شده با حداقل مبلغ دویست هزار دلار امکان پذیر می باشد.

شهروند قانونی دومینیکا می تواند هر شغلی را انتخاب نماید، در صورت درخواست پروانه بازرگانی، از هزینه بسیار کم تا حداکثر هزینه ای برابر با ۱۰۰۰ دلار آمریکا خواهد داشت.

نحوه درخواست پاسپورت دومینیکا

مرحله ۱: انتخاب یک نماینده معتبر

اولین قدم برای درخواست تابعیت، انتخاب نماینده از لیست نمایندگان معتبری است که معرفی شده‌اند. اینها افرادی هستند که توسط واحد سرمایه‌گذاری به طور رسمی توسط اداره تابعیت دومینیکا پذیرفته شده‌اند و به آنها اجازه داده شده که از طرف متقاضی اصلی و از طریق درخواست سرمایه‌گذاری، نسبت به شهروندی او اقدام کنند و برای وی پاسپورت دومینیکا دریافت نمایند.

نمایندگان مجاز و معتبر تنها افرادی هستند که می توانند درخواست های مربوط به شهروندی با سرمایه گذاری را ارائه کنند و تابعیت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) ارسال مستقیم متقاضی را قبول نمی کند.

مرحله ۲: تماس با نماینده معتبر

تماس با نماینده معتبری که انتخاب کردید، به شما امکان می دهد تا درباره بهترین روش تهیه مستندات مورد نیاز برای ارسال اسناد خود به CBIU جویا شوید. شما باید برای دریافت پاسپورت دومینیکا تمام فرم‌های رسمی را تکمیل کنید، در معاینه پزشکی شرکت کنید و برخی از اسناد پشتیبان خاصی را برای برنامه CBI خود بدست آورید. کلیه این مستندات باید به زبان انگلیسی و با تایید دفتر اسناد رسمی و قانونی انجام شود. اگر در حال خرید ملک هستید، این امر از طریق توافق نامه خرید و فروش انجام پذیر است.

مرحله ۳: بررسی های سوابق

برای تأیید اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، باید درخواست و سوابق شما دقیقا بررسی شود. پرونده شما توسط CBIU به دقت بررسی شده و طی گزارشی توصیه‌ای را در مورد درخواست شما به دولت ارائه می¬دهد. سپس نامه‌ای را از طریق نماینده مجاز خود دریافت خواهید کرد که وضعیت درخواست شما مبتنی بر دریافت پاسپورت دومینیکا را به شما اطلاع می دهد. به این مضمون که آیا این موفقیت آمیز بوده، یا برای پردازش بیشتر به تأخیر انداخته شده یا رد شده است.

با اخذ پاسپورت دومینیکا گذشته از زندگی در یک کشور زیبای صلح‌آمیز، از مزایای شهروندی دومینیکا، دارا بودن تابعیت چندگانه و داشتن حق کار و پرداخت حداقل مالیات برخوردار خواهید شد. در ادامه از مزایای زندگی در دومینیکا اطلاع خواهید یافت.

مرحله ۴: مباحثه بیشتر با دومینیکا

وقتی تمام فرم‌های شما تکمیل شد و تمام اسناد جمع آوری گردید، نماینده مجاز شما درخواست شما را به CBIU ارسال می¬کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می نماید. نماینده مجاز در کلیه پرس و جوها شرکت خواهد کرد یا سؤالاتی که CBIU ممکن است در این مدت داشته باشد، پاسخ خواهد داد. برخلاف سایر کشورهایی که برنامه های CBI را ارائه می دهند، در حال حاضر برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد، اگرچه دولت ممکن است بنا به صلاحدید خود از متقاضی این درخواست را بنماید.

مرحله ۵: تایید نهایی و پرداخت

اگر برنامه شما به صورت اصولی تأیید شود، نامه CBIU به شما اطلاع می دهد كه باقیمانده مبالغ هزینه را برای انتخاب صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یا از طریق خرید املاك و مستغلات اقتصادی پرداخت یا تکمیل كنید. پس از دریافت اثبات پرداخت، CBIU گواهی ثبت نام شما را صادر می کند، که نشانگر تابعیت شما است و می تواند توسط خود شما یا نماینده مجاز شما برای اخذ پاسپورت دومینیکا استفاده شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا، از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کنید. نمایندگی مجاز گذشته از دادن مشاوره های گوناگون در روند پیشبرد کارها، تمامی مراحل اجرای کار را طبق برنامه وظایف خود از جانب شما به انجام خواهد رساند. دریافت شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری فقط از طریق نمایندگی امکان‌پذیر است.

منبع: دولت دومنیکا