اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری

پیش بینی مدیران عامل اقامت از طریق سرمایه گذاری موسسه Cren Granada CIP سال جاری پرفروش ترین زمان خواهد بود

پاسخ دهندگان این نظرسنجی از مدیران ارشد ۴۰ موسسه مشاوره اقامت از طریق سرمایه گذاری سرمایه گذاری بین المللی با حضور جهانی و مشتری مداری تشکیل شده اند. سؤالات آن برای سنجش روند بازار، عملکرد فرآیند ها و انتظاراتی که در آینده طراحی شده است. در گزارش این نظرسنجی وکلا و مشاورین محلی به دلیل عدم حضور بین المللی و تمرکز روی یک برنامه گنجانده نشده است. البته در گزارش های دیگری مورد بررسی قرار خواهند گرفت. نتایج حاصل از این نظرسنجی در اقامت از طریق سرمایه گذاری به هیچ وجه نباید به عنوان شاخص اندازه گیری مطلق و صحت محبوبیت برنامه های RCBI تفسیر شود.

برنامه EB-5 ایالات متحده تا کنون بزرگترین برنامه مهاجرتی جهان در سال ۲۰۱۸ با میزان FDI اندازه گیری شده است، زیرا اکثر فرایند اقامت از طریق سرمایه گذاری و پاسپورت دوم و خرید پاسپورت دوم EB-5 از طریق شرکت هایی انجام می شود که منحصراً در حوزه آمریکای شمالی فعال هستند، اندازه واقعی برنامه در نتایج نظرسنجی منعکس نشده است. آنچه که از این نظر سنجی دقیق استخراج می شود، بیشترین تمایلات بین شرکت هایی است که به برنامه های اقامت در اروپا / آمریکای شمالی / آسیای جنوب شرقی ، برنامه های تابعیت کارائیب / اروپا / اقیانوس آرام اقدام می کنند.

فهرست موسسات شرکت کننده در این نظرسنجی شامل بزرگترین و مشهورترین آن ها در این حوزه است. البته به خاطر داشت که برخی از شرکت ها در این تحقیق بسیار بزرگتر از سایرین هستند. در نتیجه، آمارهای مشاهده شده در بین موسسات بزرگتر قطعا وزن بیشتری نسبت به آمار شرکت های کوچکتر خواهد داشت ، به این معنی که این نظرسنجی نمی تواند جذابیت این برنامه را به صورت روشن و مطلق بیان کند. مثلا، مواردی وجود دارد که فرایند کاری بیش از ۳۰٪ افراد متقاضی در یک شرکت بزرگ انجام می شود.به دیگر سخن در حالی که شرکتی بزرگ با تعداد کمی پرونده مهاجرت و پاسپورت دوم و خرید پاسپورت دوم نمره بسیار بالایی کسب کند، شرکت های کوچکتر آن را به عنوان برنامه پرفروش خود معرفی می کنند.

برنامه EB-5 ایالات متحده تا کنون بزرگترین برنامه مهاجرتی جهان در سال ۲۰۱۸ با میزان FDI اندازه گیری شده است، زیرا اکثر فرایند اقامت از طریق سرمایه گذاری و پاسپورت دوم و خرید پاسپورت دوم EB-5 از طریق شرکت هایی انجام می شود که منحصراً در حوزه آمریکای شمالی فعال هستند،

نتایج پیش بینی مدیران عامل اقامت از طریق سرمایه گذاری

مقاله پیش رو به بررسی محبوبیت برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری در بین مشتریان موسسه RCBI می پردازد. سال ۲۰۱۹ دومین سال متوالی است که از شرکت های اقامت از طریق سرمایه گذاری که پرفروش ترین برنامه آنها در سال گذشته بوده است خواسته شده تا پیش بینی که ایا امسال هم چنین خواهد بود یا خیر. در بررسی آماری ۲۰۱۸ ، ۱۵٪ بیان داشتند که Dominica CIP پرفروش ترین برنامه آنها در سال گذشته بوده و یک پنجم نیز پیش بینی کردند که همان برنامه و فرآیند در سال ۲۰۱۸ به نمایش درخواهد آمد. با این وجود هنگامی که از عملکرد واقعی سال ۲۰۱۸ سؤال شد، تنها ۱۲٫۵٪ اعلام كردند كه Dominica CIP پاسپورت دومینیکا بيشترين برنامه در بخش فروش آنها بود.

در عین حال، برنامه آنتیگوا و باربودا ، که ۱۰٪ از مدیران ارشد در سال ۲۰۱۸ به عنوان برنده سال ۲۰۱۹ معرفی می کردند ، پس از ثبت نتایج واقعی، برای اولین بار به پایان رسید. ۱۷٫۵٪ اعلام كردند كه این برنامه پرفروش ترین برنامه آنها در سال ۲۰۱۸ بوده است. در پاسخ به این سوال که انتظار می رود پرفروش ترین برنامه در سال جاری باشد ، تعداد کثیری از شرکت ها (در حدود ۱۵٪) سه برابر بیشتر از زمان مشابه سال گذشته به Grenada CY اشاره کردند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری


جامعه آماری در اقامت از طریق سرمایه گذاری

برخی از برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری تفاوت معنی داری بین پیش بینی شرکت ها و واقعیات ثبت شده دارند. در حالی که ۱۵٪ از موسسات پیش بینی کرده بودند که RVP بیشترین برنامه فروش آنها در سال ۲۰۱۸ خواهد بود، تنها ۵٪ اعلام کردند که این برنامه به مرحله نهایی رسیده است. در میان برنامه های مهاجرتی پاسپورت دوم و خرید پاسپورت دوم که بیش از حد انتظارها به وقوع پیوستند، CIP های قبرس و آنتیگوا و باربودا از هم برجسته تر بودند و پیش بینی های هر یک از آنها از ۷٫۵ درصد بالاتر بود.

در میان این حجم از گزارشات و نظرسنجی ها موارد زیر بیشتر به چشم می آید:

• ۱۸٪ از جامعه آماری اظهار داشتند كه CIP آنتیگوا و باربودا بیشترین افزایش محبوبیت را در بین متقاضیان و سرمایه داران داشته و برنامه های Grenada CIP و برنامه های ویزای طلایی یونان و پرتغال در رده های بعدی اجرایی هستند.
• ۱۳٪ از جامعه آماری اظهار داشتند كه برنامه افتخارآمیز IIP ایرلند بیشترین كاهش نسبی محبوبیت را در بین مشتریان مشاهده كرده است.
• ۸۱٪ از مدیران اجرایی IM بیان کردند كه شركت های RCBI خیلی كوچك و غیر حرفه ای وجود دارند.
گزارش دوم نتایج حاصل از بررسی نتایج آمار ها و برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ بر روی اظهارات مدیران ۴۰ شرکت امور اقامت از طریق سرمایه گذاری بین المللی متمرکز شده است.
از جامعه آماری خواسته شد تا میزان موافقت خود با ۵ جمله زیر را اعلام کنند:
• حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز برای اقامت در برنامه های سرمایه گذاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در طی پنج سال کمتر از امروز خواهد بود.
• حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در اکثر CIP برنامه های CIP حوزه کارائیب بسیار کم است.
• تابعیت کارائیب توسط برنامه های سرمایه گذاری باید به یک برنامه واحد تبدیل شود.
• باید مقررات بیشتری در حوزه اقامت از طریق سرمایه گذاری پیاده سازی شود.
• شرکت های غیر حرفه ای بسیار زیادی در صنعت وجود دارند.

Dominica CIU کارآمدترین در پردازش ۴۰٪ از شرکت های بین المللی اقامت از طریق سرمایه گذاری

در گزارش سوم (که مجموعه گزارش های اول و دوم است) درباره نتایج حاصل از بررسی و تجزیه و تحلیل آماری اقامت از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ ، بر روی بهره وری پردازش برنامه CIP که توسط مدیران ارشد ۴۰ شرکت اقامت از طریق سرمایه گذاری بین المللی گزارش شده تمرکز شده است. با حاشیه امن مناسب و گسترده، بیشتر جامعه آماری Dominica CIU را به عنوان کارآمدترین بخش پردازش برنامه CIP اشاره کردند. در حقیقت، CIU و پاسپورت دومینیکا بیش از پنج برابر آراء CIU در این لیست را کسب کرد.

۴۰٪ (۱۶ موسسه) جامعه آماری اظهار داشتند كه پاسپورت دومینیکا ، در تجارب خود ، كارآمدترین پردازش مهاجرت را در ۱۲ ماه گذشته داشته است، در حالی كه سنت كیتس و نوویس ، آنتیگوا و باربودا ، وزارت كشور قبرس و كمیسیون شهروندی وناتو همگی به عنوان کارآمدترین شرکت ها ذکر شده بودند. با توجه به روش انتخاب نمونه در این آمار گیری نتایج نشان می دهد که گزارش ها تا حد زیادی به واقعیت نزدیک است.

برنامه Dominica CIU مشهور توانست به لطف سیستم و مکانیزم پردازش اتوماتیک و فراساحلی خود ، برنامه های پردازش را در علی رغم ویرانی هایی حاصا از دو طوفان در سال ۲۰۱۷ پدید آمده بود، ادامه دهد. در دوره مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ، پاسپورت دومینیکا کمتر از ۲۱۰۰ پرونده را تصویب کرد (که احتمالاً در همان دوره سه برابر این تعداد پاسپورت صادر شد)، رقمی که دومین مورد بعد از CIP ترکیه است ، که در سال ۲۰۱۹ با صعود به رتبه اول این حوزه و صنعت همه راا غافلگیر کرد.
با فرض رد درخواست به میزان غیرمعمول ۱۵٪ ، تأکید در Dominica CIU مبنی بر تائید ۲،۱۰۰ درخواست های مهاجرت در طی یک سال به این معنی است که در یک اقدام شگفت آور ۲۰۰ درخواست در ماه پردازش می شود ، رقمی که بسیاری از موسسات در طی یک سال برای آن انجام می دهند.