پاسپورت مونته نگرو

اخذ پاسپورت مونته نگرو

پاسپورت مونته نگرو؛ راهی برای ورود به اروپا. مونته نگرو، کشوری در جنوب شرق اروپا و واقع در سواحل بالکان عضو سازمان ملل، ناتو و سازمان تجارت جهانی می‌باشد. برنامه راهبردی این کشور کوچک اروپایی در سال‌های اخیر پیوستن به اتحادیه اروپا بوده که در این امر موفقیت‌هایی نیز حاصل کرده است. مونته نگرو که تا فروپاشی کمونیسم جزو کشور یوگسلاوی به حساب می‌آمد، از سال 2006 و طی یک رفراندوم از صربستان جدا و به عنوان یک کشور مستقل درآمد. پایتخت این کشور حدود 600 هزار نفری «پودگوریسا» و واحد پول آن «یورو» می‌باشد.

شرایط اخذ پاسپورت مونته نگرو

با توجه به این که در حال حاضر اخذ پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به افرادی خارجی اعطا می‌شود، شرایط کسب آن محدود برای سرمایه‌گذاران می‌باشد. برای اخذ این پاسپورت به عنوان پاسپورت دوم، متقاضی باید یک سری شرایط عمومی را دارا باشد. این شرایط عبارتند از:

 • دارا بودن پاسپورت معتبر
 • داشتن تابعیت کشوری غیر از کشورهای اتحادیه اروپا
 • رسیدن به سن قانونی
 • عدم سوءپیشینه در موطن اصلی
 • ارائه مدارک کافی برای اثبات میزان سرمایه

افراد واجد شرایط برای اخذ پاسپورت مونته نگرو

همان طور که در بالا ذکر شد، به طور کلی افرادی می‌توانند برای اخذ پاسپورت مونته نگرو اقدام کنند که به سن قانونی رسیده، پاسپورت معتبر داشته و هیچ‌گونه سوءپیشینه‌ای در کشور زادگاه خود ندارند. اما، شرط اصلی رسیدن به پاسپورت میزان دارایی متقاضی است که باید با ضوابط سرمایه‌گذاری تعیین شده از سوی دولت این کشور هم‌خوانی داشته باشد. دولت مونته نگرو برای متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت این کشور را دارند، دو گزینه برای سرمایه‌گذاری در داخل این کشور را پیشنهاد داده است.

افرادی که قصد دریافت تابعیت مونته نگرو را دارند می‌توانند با انتخاب یکی از گزینه‌های پیشنهادی دولت مونته نگرو، همراه با خانواده خود پاسپورت این کشور را به دست آورند.

خرید پاسپورت مونته نگرو

در حال حاضر، برنامه‌های مهاجرتی در سرتاسر دنیا که به طور مستقیم به تابعیت یک کشور می‌رسند، «خرید پاسپورت» نیز می‌نامند. منظور از خرید پاسپورت مونته نگرو از روش سرمایه‌گذاری در این کشور حاصل می‌گردد. این روش تنها مسیر برای رسیدن یک فرد خارجی به پاسپورت می‌باشد. در ادامه فرآیند و هزینه‌های خرید پاسپورت یا همان اخذ پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه‌گذاری را به طور کامل شرح خواهیم داد.

روال خرید پاسپورت مونته نگرو

فرآیند و روال خرید پاسپورت مونته نگرو بدین صورت است که متقاضی در صورت دارا بودن شرایط عمومی کسب پاسپورت، ابتدا باید مدارکی را نشان دهد تا سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در این کشور زیبا را دارد. سپس، با سفری چند روزه به مونته نگرو و افتتاح حساب در یکی از بانک‌های این کشور اقدام به خرید ملک نماید. در ادامه، با ثبت درخواست اخذ تابعیت خود توسط وکیل منتظر پاسخ برای پذیرش درخواست خود خواهد ماند. به طور کلی، می‌توان گفت که اخذ پاسپورت مونته نگرو یکی از ساده‌ترین مسیرها را بین کشورهای اروپایی برای رسیدن به تابعیت این کشور دارد. اغلب کشورهای اروپایی هم در مورد مدارک و هم فرآیند بررسی پرونده سخت‌گیری‌های بیشتری را اعمال می‌کنند.

خرید پاسپورت مونته نگرو

ارزش پاسپورت مونته نگرو

همان طور که می‌دانیم ارزش پاسپورت هر کشور بستگی مستقیم با سطح استاندارد زندگی در آن کشور و تعداد مقصدهایی دارد که بدون ویزا می‌توان به آنها سفر کرد.
در حال حاضر، در سال 2020، ارزش پاسپورت مونته نگرو در بین پاسپورت‌های کشورهای دنیا در مقام 39 قرار دارد. با اخذ تابعیت مونه نگرو و کسب پاسپورت این کشور می‌توان بدون ویزا و یا ویزای فرودگاهی به 124 کشور دنیا سفر کرد.

مزایای پاسپورت مونته نگرو

پاسپورت و تابعیت هر کشوری مزایایی را برای دارنده آن به همراه خواهد داشت. مزایا و ارزش پاسپورت مونته نگرو نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. در پایان این مقاله به اصلی‌ترین مزایای پاسپورت این کشور زیبا تیتروار اشاره خواهیم داشت:

 • اجازه اقامت تنها 3 ماه پس از سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت فقط پس از 6 ماه
 • شمول همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی اصلی در پرونده
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • حفظ تابعیت اصلی متقاضی
 • عضو ناتو و سازمان تجارت جهانی
 • سفر به 124 کشور دنیا از قبیل کشورهای حوزه شینگن، روسیه، امارات و… بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی
 • کشوری با امنیت اقتصادی و اجتماعی
 • قرار گرفتن در منطقه‌ای استراتژیک در دریای بالتیک

تابعیت یک کشور اروپایی مزایای فراوانی را برای هر فردی که مایل به مهاجرت است در بر خواهد داشت. با اخذ پاسپورت مونته نگرو، می‌توان با سرمایه‌گذاری مطمئن آینده‌ای بهتر را رقم زد. انتخاب گزینه اخذ پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه‌گذاری، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمانی، پیشنهاد مجموعه «EndVisa» به متقاضیان می‌باشد. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت مونته نگرو

روش سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت مونته نگرو و دریافت پاسپورت دوم از یک کشور اروپایی گزینه مناسبی برای افرادی خواهد بود که با سرمایه‌ای نه چندان زیاد و در زمانی کم می‌خواهند تابعیت یک کشور را به دست آورند. ابتدا باید شرایط عمومی متقاضی منطبق با شرایطی باشد که در فوق ذکر شد. یعنی وی باید هزینه‌ای را بابت سرمایه‌گذاری در کشور مونته نگرو هزینه کند تا خود و خانواده‌اش بتوانند تابعیت این کشور را کسب نمایند.

دولت مونته نگرو، از سال 2019، یک برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری را با پیشنهاد دو گزینه در اختیار افراد خارجی گذاشت تا آنها با انتخاب تنها یکی از آنها تابعیت و پاسپورت مونته نگرو را اخذ کنند. این دو گزینه هیچ‌کدام رجحانی بر یکدیگر نداشته و بسته به دیدگاه سرمایه‌گذار نسبت به هزینه‌ای که خواهد کرد، انتخاب می‌شوند. مبلغ هزینه و شرایط این دو گزینه است که تنها با هم متفاوت است. ضوابط و هزینه‌های گزینه‌های پیشنهادی از سوی دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاران خارجی به قرار زیر می‌باشند:

 1. سرمایه‌گذاری از طریق گزینه اول: در این گزینه، سرمایه‌گذار باید در یک پروژه معین در بخش شمالی کشور مونته نگرو، که بخش توسعه‌نیافته این کشور است، حداقل 250 هزار یورو هزینه کند. این پروژه که یک هتل 4 ستاره و یا یک مجتمع توریستی خواهد بود، حداقل 35 اتاق خواهد داشت و میانگین هزینه برای تمام پروژه 5 میلیون یورو می‌باشد.
 2. سرمایه‌گذاری از طریق گزینه دوم: در گزینه دوم برای دریافت پاسپورت مونته نگرو، سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغ سرمایه‌گذاری خود را در پروژه‌های تعیین شده توسط دولت در مناطق ساحلی یا پایتخت این کشور- یعنی پودگوریسا- هزینه کند. این مبلغ برای چنین مناطق توسعه‌یافته‌ای 450 هزار یورو خواهد بود. این مبلغ صرف ساخت یک هتل 5 ستاره یا یک مجتمع توریستی خواهد شد که حداقل 60 اتاق را داشته باشد. حداقل هزینه کل پروژه 15 میلیون یورو می‌باشد.

لازم به ذکر است، علاوه بر مبلغ فوق و انتخاب هر کدام از گزینه‌ها متقاضی می‌بایست مبلغ 100 هزار یورو نیز به منظور توسعه پروژه‌های دولتی مونته نگرو به این کشور اهدا کند. این مبلغ قابل بازگشت نخواهد بود. در نهایت، مبالغی نیز برای هزینه‌های بررسی پرونده و حقوقی از سرمایه‌گذار اخذ خواهد شد که به شرح ذیل می‌باشند:

 • هزینه بررسی پرونده و حقوقی برای متقاضی اصلی: 22000 یورو
 • هزینه بررسی پرونده و حقوقی برای هر عضو خانواده (تا 4 نفر): هر نفر 20000 یورو
 • هزینه بررسی پرونده و حقوقی برای هر نفر بیشتر 4 عضو خانواده: 57000 یورو