اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

با اقامت سرمایه گذاری اسپانیا، زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی را انتخاب تجربه می‌کنید. نگین اروپا، مقصد توریست‌ها و زندگی شبانه، وسیع ترین کشور اروپای‌جنوبی با سواحل زیبا. از اسپانیا حرف می‌زنیم؛ تلاقی فرهنگ اسلامی و اروپایی. کشور اسپانیا دارای حکومتی پارلمانی بوده و تحت قانون پادشاهی می‌باشد. این کشور نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است و سطح زندگی در آن با استانداردهای جهانی در رتبه‌ای بالا قرار دارد.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

زندگی و کار در یک کشور پیشرفته اروپایی به طور حتم دارای مزایای بی‌شماری برای یک فرد خارجی که قصد مهاجرت دارد خواهد داشت. اینجا تنها به برخی از مزایای کلی اقامت سرمایه گذاری اسپانیا اشاره شده و در ادامه با ذکر برنامه‌های موجود جهت اخذ اقامت به باقی آنها نیز خواهیم پرداخت. مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به طور کلی عبارتند از:

 • زندگی در یک کشور با استانداردهای اروپایی
 • امنیت اقتصادی و اجتماعی بالا
 • فرآیند سریع بررسی پرونده برای اخذ اقامت
 • سفر به 168 کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی
 • اجازه کار در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال و اخذ پاسپورت بعد از 10 سال

شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

برای اقامت سرمایه گذاری اسپانیا، متقاضی باید دارای یک سری شرایط عمومی باشد تا بتواند برای درخواست خود را ارائه دهد. داشتن پاسپورت معتبر، رسیدن به سن قانونی و عدم سوءپیشینه در کشور زادگاه شروط عمومی برای اخذ اقامت می‌باشد. شرایط دیگری مانند عدم ریجکتی ویزای توریستی از طرف کشورهای حوزه شینگن و سلامتی کامل متقاضی و افراد داخل پرونده وی نیز از شرایط لازم برای اخذ اقامت اسپانیا خواهد بود.

محبوب‌ترین و ساده‌ترین روش برای رسیدن به اقامت دائم اسپانیا، اقدام برای اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری بوده که خود به گزینه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود. رعایت قوانین اقامت از سوی متقاضی باعث می‌شود وی بدون مشکل اقامت را کسب کند. لازم به ذکر است که بسته به نوع روش دریافت اقامت اسپانیا، شرایط و مدارک ارائه‌شده متفاوت می‌باشد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

اگر علاقه مند به دریافت پاسپورت هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: اخذ پاسپورت دوم

راه‌های اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

برنامه‌های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا مثل هر کشور دیگری متفاوت و گوناگون هستند. در بین گزینه‌های موجود، روش اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری سریع‌ترین و ممکن‌ترین مسیر برای رسیدن به اقامت برای افراد خارجی خواهد بود. انواع روش‌های اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق دولتی، سهام تجاری و سپرده بانکی
 • اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت
 • اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
 • اقامت اسپانیا با خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

دولت اسپانیا از سال 2013 گزینه‌هایی را در اختیار افراد خارجی قرار داد تا آنها بتوانند با انتخاب یکی از آنها برای خود و خانواده خود اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را اخذ کنند. لازم به تأکید است که هر کدام از این گزینه‌ها معایب و مزایای خود را دارند، با این وجود در بین آنها گزینه خرید ملک شاید با مبلغی بالاتر صورت پذیرد اما مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت اسپانیا به حساب می‌آید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق دولتی، سهام تجاری و سپرده بانکی

دیگر گزینه‌ای که یک سرمایه‌گذار خارجی برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در اختیار دارد و مبلغ آن بیش از خرید ملک می‌باشد، خرید اوراق دولتی با مبلغ 2 میلیون یورو می‌باشد. وی همچنین می‌تواند سهام یک شرکت اسپانیایی را با ارزش حداقل 1 میلیون یورو بخرد. و در نهایت با سپرده‌گذاری مبلغ 1 میلیون یورو در یکی از مراکز مالی کشور اسپانیا نیز اجازه اقامت در اسپانیا را می‌تواند به دست آورد.

اقامت سرمایه گذاری اسپانیا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا راه دیگر به دست آوردن اقامت اسپانیا توسط یک فرد خارجی می‌باشد. با انتخاب این گزینه، سرمایه‌گذار می‌بایست با سرمایه‌ای معادل حداقل 1 میلیون یورو یک شرکت تجاری را تأسیس کند و در صورت حفظ آن برای 5 سال اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید. دولت اسپانیا برای این گزینه شروطی را معین نموده است که سرمایه‌گذار مؤظف است آنها را رعایت کند تا اقامت در اسپانیا را حفظ کند. یکی از این شرایط سوددهی اقتصادی مؤسسه بوده و دیگری استخدام حداقل یک اسپانیایی توسط سرمایه‌گذار می‌باشد.

در کشور اسپانیا معمولاً شرکت‌های تجاری به صورت مسئولیت محدود ثبت شده و حداقل مبلغ ثبت آن 3000 یورو می‌باشد. مالیات پرداختی توسط مؤسسه‌های نوپا در کشور اسپانیا در سال‌های ابتدایی فعالیت فقط 15 درصد می‌باشد و به تدریج افزایش می‌یابد.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

این برنامه که با عنوان‌های اقامت بازنشستگی و خودحمایتی نیز شناخته می‌شود، به افراد خارجی که درآمد مکفی در کشور زادگاه خود دارند اجازه می‌دهد با ارائه مدارک معتبر اقامت دائم اسپانیا را به دست آورند. متقاضی باید اثبات نماید در کشور زادگاه خود درآمدی ثابت را سالیانه از اموال منقول و غیرمنقول خود کسب می‌کند تا در صورت اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا در این کشور احتیاجی به کار کردن نداشته باشد. این درآمد می‌تواند از حقوق بازنشستگی، سپرده بانکی، اجاره ملک به مستاجر یا سود سهام باشد و حقوق بابت کار ثابت جزو این درآمدها محسوب نخواهد شد.

در این روش اخذ اقامت اسپانیا، متقاضی باید ثابت کند که ماهیانه 2500 یورو درآمد ثابت داشته و برای هر عضو از خانواده خود نیز 550 یورو دیگر به این مبلغ اضافه خواهد شد. این امر به این دلیل است که برای حفظ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی، متقاضی و خانواده وی باید حداقل 6 ماه از سال را بدون اجازه کار در این کشور حضور داشته باشند. در صورت رعایت شرایط تعیین شده از سوی دولت اسپانیا، اقامت متقاضی و خانواده‌اش پس از یک سال برای دو دوره به مدت دو سال تمدید خواهد شد. پس از آن اقامت آنها به صورت دائم درآمده و بعد از 5 سال دیگر شهروند این کشور به حساب خواهند آمد.

اقامت سرمایه گذاری اسپانیا با خرید ملک

در این گزینه پیشنهادی از طرف دولت اسپانیا برای سرمایه‌گذارانی که قصد اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را دارند، دو مورد ارائه شده است:

 1. در مورد اول متقاضی اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می‌تواند ملکی را با ارزش حداقل 100 هزار تا 499 هزار یورو خریداری نماید تا اقامت یک ساله به او داده شود. با رعایت شرایط و ضوابط دولت اسپانیا این اقامت بعد از یک سال هر بار به مدت دو سال تمدید شده و در سال پنجم می‌توان آن را به اقامت دائم تبدیل نمود. از معایب این روش یکی این است که با توجه به اخذ اقامت موقت ممکن است به هر دلیلی دولت اسپانیا در هر مرحله از تمدید اقامت، متقاضی را حائز شرایط نداند و اقامت وی را تمدید ننماید.
 2. مورد دوم که مطمئن‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم اسپانیا می‌باشد، خرید یک ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو است که باید توسط سرمایه‌گذار 90 روز پیش از درخواست اقامت خریداری شده باشد. با این گزینه می‌توان با خاطری آسوده اقامت 5 ساله دریافت نمود و پس از آن نیز برای اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست ارائه داد. تنها در شش ماهه اول سال 2019 تعداد 848 پرونده سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک از سوی دولت اسپانیا مورد پذیرش قرار گرفته است.

برنامه اخذ اقامت از طریق خرید ملک می‌تواند مزایایی بیشتر از مزایای کلی اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را برای فرد سرمایه‌گذار به ارمغان بیاورد:

 • مدت زمان کم برای بررسی پرونده؛ حدود 2 تا 3 ماه پس از درخواست
 • عدم نیاز به حضور دایم فیزیکی؛ دو بار ورود به کشور اسپانیا در هر سال
 • حفظ ارزش سرمایه متقاضی و توانایی فروش ملک پس از 5 سال
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی
 • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی اصلی
 • عدم نیاز به پرداخت پول اهدایی به دولت
 • اجازه اجاره ملک و کسب درآمد از آن

اگر علاقه مند به اخذ اقامت سرمایه گذاری هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری

مشاوره اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

مجموعه «EndVisa» با وکلای مجرب خود همواره بهترین مشاور برای بهترین نتیجه در راستای اهداف سرمایه‌گذاران ایرانی بوده است. این مجموعه کوشیده است تا با انتخاب مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش، متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی به ویژه اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را به اهداف‌شان برساند. انجام فرآیند اخذ اقامت دائم اسپانیا، از مشاوره تا تحویل کارت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به متقاضی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تخصص ما می‌باشد. برای استفاده از راهنمایی‌های لازم، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اقامت اسپانیا بدون سرمایه‌گذاری

علاوه بر مطالب ذکر شده در مورد اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری؛ در این مطلب مسیرهای دیگری نیز برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارند که احتیاجی به تأمین سرمایه از سوی متقاضی نخواهد داشت.
مانند دیگر کشورها و قوانین مهاجرپذیری آنها، کشور اسپانیا نیز شرایط و ضوابطی را جهت دریافت اقامت موقت و دائم برای افرادی که قادر به سرمایه‌گذاری نمی‌باشند، در اختیار متقاضیان گذاشته است. به طور حتم پیمودن این مسیرها برای متقاضیان زمان‌بر و گاه استثنایی خواهد بود. اقامت از طریق تحصیل و کار زمان و هزینه خود را می‌طلبد و اقامت به وسیله ازدواج و تولد فرزند نیز برای هر فردی قابل دسترس نمی‌باشد. در ادامه به طور مختصر روش‌هایی را که از طریق آنها بدون سرمایه‌گذاری می‌توان اقامت اسپانیا را کسب نمود، توضیح خواهیم داد.

نکته مهم: پیشنهاد مجموعه «EndVisa» برای رسیدن سریع‌تر و آینده‌ای مطمئن‌تر همچنان اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا و خرید ملک است!

اقامت اسپانیا از طریق کار

فرآیند اخذ ویزای کار با توجه به مراحل حقوقی و قوانین آن نسبتاً پیچیده و مشکل است. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار می‌بایست کارفرمایی که در کشور اسپانیا به طور قانونی فعالیت دارد، برای متقاضی پیشنهاد شغلی شخصی ارسال نماید. پیش‌شرط پذیرش این پیشنهاد شغلی از سوی سفارت و صدور ویزای کار به متقاضی منوط به این است که این شغل در داخل کشور اسپانیا و همینطور کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستاری نداشته باشد.

برای اثبات این قضیه یک آگهی استخدام در دو نوبت به مدت 3 ماه در کشور اسپانیا و پس از آن 3 ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر شده تا در صورت عدم انتخاب توسط یک تبعه این کشور یا تبعه‌ای از دیگر کشورهای اروپایی به متقاضی خارجی اجازه ورود داده شود.  بدیهی است که در صورت حضور فرد بومی یا اروپایی برای شغل مورد نظر، کارفرما مؤظف به استخدام وی خواهد بود و متقاضی ویزای کار اسپانیا اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهد داشت. با توجه به آمار منتشر شده از سوی دولت اسپانیا، نرخ بیکاری در این کشور با افزایش مواجه شده و حدود 15 درصد می‌باشد. حداقل دستمزد در کشور اسپانیا نیز معادل با 1100 یورو برآورد شده است.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

کشور اسپانیا با دانشگاه‌های معتبر و بورس‌های مناسب تحصیلی در تمامی سطوح و مقاطع مقصد پرطرفداری برای ادامه تحصیل و در نهایت اخذ اقامت اسپانیا به شمار می‌آید. فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل بدین صورت است که متقاضی پس از طی دوران تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و یا دکتری می‌تواند اجازه کار داشته باشد. معمولاً یافتن شغل برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند ساده‌تر خواهد بود.

پس از گذراندن دوره‌ای معین، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت موقت اسپانیا را ارائه داده و پس از 5 سال اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید. تحصیل در مراکز آموزشی اسپانیا بسته به مقاطع مختلف تحصیلی از 5000 یورو تا 18000 یورو برای مراکز خصوصی در سال هزینه خواهد داشت. مراکز اموزشی دولتی در اسپانیا به مراتب شهریه سالانه کمتری (حدود 1000 یورو در سال) را از دانشجو دریافت می‌کنند. تحصیل در مراکز آموزشی اسپانیا به زبان انگلیسی بوده و داشتن مدرک آیلتس برای ورود به دانشگاه ضروری و لازم می‌باشد. در این مراکز زبان اسپانیایی نیز آموزش داده می‌شود تا دانشجو در صورت تمایل به ماندن در آن کشور با مشکلی روبه‌رو نگردد.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، متقاضی باید در کشور اسپانیا با یک تبعه این کشور به صورت رسمی ازدواج کند. ثبت ازدواج در داخل خاک اسپانیا اجباری است، حتی اگر این ازدواج در خارج خاک این کشور نیز ثبت شده باشد. شرط لازم و ضروری اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج این است که متقاضی اقامت می‌بایست حتماً 5 سال را با همسر اسپانیایی خود در خاک این کشور زندگی کند تا بتواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را ارائه دهد و سپس تبعه اسپانیا شود.

اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند

در کشور اسپانیا برخلاف کشورهایی مانند آمریکا و کانادا که فرزند به دنیا آمده تحت قانون خاک لزوماً شهروند آن کشور به حساب می‌آید، تنها فرزند یک زوج اسپانیایی می‌تواند شهروند این کشور شود. این قانون که به نام قانون خون شناخته می‌شود، اجازه نخواهد داد تا فرزند زوجی که حتی یکی از آنها شهروند اسپانیا نباشد بتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

ابتدا باید متذکر شویم که این روش اخذ اقامت اسپانیا از طرف مجموعه ما به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. از آنجا که کشور اسپانیا جزو حوزه شینگن محسوب شده بسیاری از افراد ایرانی که می‌خواهند در اروپا به زندگی خود ادامه دهند، این کشور را انتخاب می‌کنند. افرادی که موفق می‌شوند به خاک اسپانیا پا گذاشته و اعلام پناهندگی کنند، به کمپ‌های پناهندگی فرستاده شده و ممکن است رفتارهای غیرانسانی بسیاری با آنها شود.

در ضمن، به‌هیچ‌وجه مشخص نیست پرونده متقاضی اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی چه مدت زمانی طول خواهد کشید و آیا او اصلاً می‌تواند دولت اسپانیا را راضی به صدور اقامت نماید یا خیر. توضیح مجموعه ما برای روش اخذ اقامت از طریق پناهندگی تنها وجه سلبی داشته و هیچ‌گونه خدمات یا مشاوره‌ای در قبال آن صورت نمی‌پذیرد. تابعیت یک کشور اروپایی حوزه شینگن مزایای فراوانی را برای هر فردی که مایل به مهاجرت است در بر خواهد داشت. با اخذ اقامت دائم اسپانیا، 25 کشور اروپایی دیگر نیز در دسترس شما خواهند بود.

انتخاب گزینه اقامت سرمایه گذاری اسپانیا، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمانی، پیشنهاد مجموعه «اندویزا» به متقاضیان اخذ پاسپورت اسپانیا می‌باشد. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.